תנאי שימוש ורכישה באתר

1. מבוא
1.1. תנאי שימוש ורכישה אלה מגדירים את זכויותיך ואת חובותיך בעת הזמנת מוצרים באתר. הוראות תקנון זה יחולו על כל שימוש ורכישה שיעשו על ידך בחנות זאת, הנך מתבקש לקרוא אותו בקפידה, מפני שהתקנון מהווה חוזה התקשרות מחייב בינך לבין החנות לכל דבר ועניין.
1.2. רכישת מוצר המוצע למכירה באתר, מהווה את הסכמתך לקבל ולנהוג על פי הוראות התקנון לפיכך אם אינך מסכים לתנאי מתנאי תקנון זה, הנך מתבקש לא לעשות כל שימוש בחנות.
1.3.התנאים מנוסחים בלשון זכר לצרכי נוחות בלבד, והם מתייחסים לנשים ולגברים כאחד.
1.4. החנות מודעת לרגישות הכרוכה בהפעלתו של אתר מכירות באתר האינטרנט , ועל כן מקפידה החנות לנהל את האתר בזהירות, מיומנות, ובאופן מבוקר. האתר עומד בתקן PCI – תקן בינלאומי לאבטחת כרטיסי אשראי בהתאם להוראות חברות האשראי. נתונים נוספים בפרק אבטחת המידע בהמשך התקנון.

2. אופן הקנייה באתר
2.1.החנות משמשת למכירת מוצרים לציבור הגולשים באינטרנט. רשאים לרכוש בחנות בני 18 ומעלה, בעלי תא דואר אלקטרוני ברשת האינטרנט, אשר ברשותם כרטיס אשראי תקף שניתן לחייבו ולסולקו בישראל.
2.2.החנות תאפשר לך לרכוש מוצרים שונים באמצעות החנות, בדרך נוחה, קלה ומהירה. פרטים מלאים לכל מוצר ניתן לראות ע"י הקשה על המוצר בדף המכירה כפי שיופיע בחנות.
2.3.החנות מציגה רשימת מוצרים לרבות כל הפרטים אודות המוצר המוצע למכירה ואת המחיר כפי שנקבע מראש. לפרטים נוספים ובירורים, ניתן לפנות ישירות בטלפון ו/או באמצעות דואר אלקטרוני כפי שיופיעו בחנות.
2.4.כדי להזמין מוצרים עליך להזין בטפסים המיועדים לכך בתהליך ההזמנה את הפרטים הבאים: שם פרטי ושם משפחה, מספר טלפון, כתובת (למשלוח דואר) וכתובת דואר אלקטרוני. מספר זיהוי. הזנת הפרטים מהווה תנאי מוקדם לביצוע המכירה, לאחר מילוי כל הפרטים הופך המשתתף ל"מבצע פעולה".
2.5.רשאי הקונה לבחור ולמסור את פרטי כרטיס האשראי בחנות עצמה או באמצעות השארת הפרטים בטלפון של החנות, כפי שיפורסם.
2.6.לשם הבטחת ביצוע ההזמנה במהירות, ביעילות וללא תקלות יש להקפיד על מסירת כל הפרטים במדויק. הגשת פרטים כוזבים הינה עבירה פלילית והעושה כן, צפוי להליכים משפטיים פליליים ואזרחיים.
2.7."מעמק חברון" תספק לך את המוצרים שהזמנת, בתנאי שהמוצר שהזמנת מצוי במלאי בעת השלמת הליך המכירה. אם אזל המוצר מהמלאי לאחר שהתבצעה מכירה, רשאים בעלי החנות לבטל את המכירה. הודעה על ביטול תימסר לקונה בדוא"ל או בטלפון. תוך 7 ימי עסקים.
2.8."מעמק חברון" תגבה את התמורה בגין המוצרים שהזמנת ודמי המשלוח (אם יהיו), באמצעות כרטיס האשראי שאת פרטיו מסרת. כרטיס האשראי יחויב בתשלום אחד אלא אם כן צוין אחרת.
2.9.תנאי מוקדם לרכישה הוא אישור חברת כרטיסי האשראי ו/או הסליקה לעיסקה ולגביה. לאחר ביצוע ההזמנה באתר תבצע החנות בדיקה של פרטי כרטיס האשראי ולאחר אישור ההזמנה ע"י חברות כרטיסי האשראי ו/או חברת הסליקה, ישלח המוצר ללקוח.
2.10.במקרה שבו לא אושרה העיסקה ע"י חברות האשראי או הסליקה יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה ולפיה יידרש ליצור קשר טלפוני עם החנות לצורך הסדרת אישור העיסקה עם חברות האשראי. לא פעל מבצע הפעולה להסדרת אישור העיסקה תוך 14 ימים ממועד קבלת ההודעה על אי אישור העיסקה ע"י חברות האשראי, יראו החנות ומפעיליו את העיסקה כמבוטלת.
2.11.הפרטים כפי שהוזנו בדף ההרשמה וכן רישום העיסקה במחשבי החנות יהוו ראיה חלוטה לנכונות הפעולות.

3.הזמנה משובשת
3.1.כדי שנוכל לספק לך את המוצרים שהזמנת, צריכה הזמנתך להתקבל ולהיקלט אצלנו באופן תקין ומסודר, כולל כל הפרטים הנדרשים למשלוח המוצרים ולחיובך. "מעמק חברון" לא תספק את המוצרים שהזמנת, אם ההזמנה לא נקלטה במחשביה, או אם נקלטה באופן משובש, וזאת גם אם מקור התקלה הוא במחשבי "מעמק חברון". במקרה של עיכוב משמעותי מומלץ שתפנה אלינו באמצעות הדואר האלקטרוני או בטלפון המצוינים באתר ואנו נשתדל לברר את מקור התקלה ולסייע בביצוע ההזמנה.
3.2.       אם בעת ביצוע ההזמנה תמסור פרטים שגויים, לא נוכל להבטיח שהמוצרים יגיעו אליך. במקרה שהמוצרים יחזרו אלינו בגלל פרטים מוטעים שמסרת או כיוון שהחבילה לא נדרשה, תחויב בתשלום בגין דמי משלוח וטיפול. אנא הקפד למלא פרטים מדויקים ועדכניים.

4.מועד אספקה
4.1."מעמק חברון" תספק לכתובת כפי שהוקלדה בעת הקניה את המוצרים שהזמנת בהתאם לסוג המשלוח שבחרת בתוך 14 יום ממועד אישור העסקה ע"י חברות כרטיסי האשראי.
4.2.  זמן אספקת המוצרים יחושב על פי ימי העסקים ראשון עד חמישי, ואינו כולל את הימים שישי, שבת, ערבי חג וחג.
4.3. "מעמק חברון" לא תהיה אחראית לעיכובים באספקת המוצרים כתוצאה מאירועים שאינם בשליטתה – כדוגמת תקלות, עיכובים, שביתות או השבתות בשירותי הדואר, תקלות במערכת המחשוב או במערכות הטלפונים שיפגעו בהשלמת תהליך הרכישה או תקלות בשירות הדואר האלקטרוני.
4.4.כמו כן בעלי האתר ומפעיליו לא יהיו אחראים לאיחור בביצוע אספקת המוצר במקרים הנובעים מכוח עליון ומבלי לפגוע בכלליות האמור לעיל, מלחמה, פעולות איבה, מצב חירום ונזקי טבע.

5. מחירים
5.1.המחירים המוצגים באתר כוללים מע"מ.
5.2."מעמק חברון" רשאית לעדכן את מחירי המוצרים באתר מעת לעת. המחיר התקף ביחס להזמנה שביצעת הוא המחיר שהתפרסם בעת שהשלמת את תהליך ההזמנה.
5.3.אף על פי שאנו מקפידים לבדוק את המחירים המופיעים באתר, לעתים עלולה לחול טעות חריגה שבעקבותיה יוצג באתר מחיר שגוי. רק במקרים חריגים אלו הטעות לא תחייב את האתר.  במקרה זה נפנה אליך בהקדם האפשרי לאחר שביצעת את הזמנתך, נודיע לך מהו מחירו הנכון של המוצר ונאפשר לך לאשר כי אתה מבקש לרכוש אותו במחיר הנכון. אם לא תאשר זאת בתוך שלושה ימים – או אם תסרב לרכוש את המוצר במחירו הנכון – לא נהיה חייבים לספקו לך.

6. דמי טיפול ומשלוח
6.1.דמי המשלוח ישולמו ע"י הלקוח במסגרת התשלום בגין המוצר.
6.2.דמי הטיפול והמשלוח יהיו בהתאם למחיר ההזמנה וסוג המשלוח כמפורט בעמוד המשלוחים.
6.3."מעמק חברון" רשאית לשנות את דמי הטיפול והמשלוח מעת לעת. התשלום התקף ביחס להזמנה שביצעת הוא המחיר שהתפרסם בעת שהשלמת את תהליך ההזמנה.
6.4.הלקוח יהיה רשאי לאסוף את המוצר ישירות מהספק וזאת בתיאום מראש עם הספק באשר למקום ומועד האיסוף. מוסכם כי במקרה של איסוף ע"י הלקוח לא יגבו מהלקוח דמי משלוח .

7. ביטול עסקה והחזרת מוצרים
7.1.ככלל הלקוח רשאי לבטל את העיסקה בכפוף ובהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן התשמ"א 1981.
7.2.ניתן לבטל רכישת מוצר 14 יום מיום קבלת המוצר, הביטול יעשה אך ורק בהודעה שתשלח בכתב ו/או בפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ו/או הטלפון ישירות אל החנות או בהשבת המוצר ישירות לידו של בעל החנות או נציגו המוסמך בתיאום מראש. כדי להחזיר את המוצרים עליך לשלוח אותם בצירוף החשבונית שקיבלת לכתובת המצוינת באתר.
7.3.בעת ביטול שלא עקב פגם ייגבו דמי ביטול בשיעור 5% או 100 ש"ח לפי הנמוך. בהתאם להוראות החוק. דמי ביטול אלו כוללים גם את דמי המשלוח של המוצר מהעסק לצרכן (החזרת המוצר מהצרכן לעסק תעשה על חשבון הצרכן).
7.4.אם סופק המוצר לקונה, חלה חובת החזרת המוצר אל מחסני הספקים, על הלקוח. מוסכם כי הלקוח יחזיר את המוצר שלם וללא פגיעה ו/או נזק ו/או פגם מכל מין וסוג שהוא. לא ניתן להחזיר מוצרים שהשתמשו בהם ואשר השימוש נתן בהם את אותותיו.
7.5.בביטול עסקה עקב פגם לא ייגבו דמי ביטול. אם סופק המוצר לזוכה, חלה חובת החזרת המוצר אל מחסני הספקים, על הלקוח. השבת המוצר תעשה על חשבון החברה.
7.6.החנות תהא רשאית לבטל עיסקה או מכירה כולה או חלקה במקרים הבאים: נפלה טעות קולמוס, בין אם במחיר המוצר ובין אם בתיאורו; אם יתגלה כי ארעה תקלה בתקשורת ו/או בעיה טכנית אשר מנעה מהגולשים באתר להשתמש באתר באופן תקין;  במקרה של כוח עליון, פעולת מלחמה, איבה, טרור ו/או כל דבר אחר אשר ימנע המשך ביצוע מכירה תקין.
הודעה על ביטול המכירה תימסר לקונים בטלפון ו/או בדואר אלקטרוני לכתובת אשר צוינה בעת הקנייה.

8.אחריות
8.1.תיתכנה תקלות בעת משלוח המוצרים וכי במקרים אלו ינקוט האתר בכל האמצעים כדי למנוע או לפתור בעיות אלו. "מעמק חברון" לא תישא באחריות כלפיך בגין תקלות או שיבושים במשלוח, ובלבד שציינה על גבי החבילה את השם והכתובת כפי שהופיעו בהזמנתך.
8.2.השירות באתר "מעמק חברון" ניתן לשימוש כמות שהוא (""AS IS). לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי "מעמק חברון" בגין תכונות השירות, יכולותיו, מגבלותיו או התאמתו לצרכיך ולדרישותיך. "מעמק חברון" אינה מתחייבת שהשירות באתר לא יופרע, יינתן כסדרו או בלא הפסקות, יתקיים בבטחה וללא טעויות, ויהיה חסין מפני גישה בלתי-מורשית למחשבי "מעמק חברון", נזקים, קלקולים ותקלות – לרבות תקלות בחומרה, בתוכנה או בקווי התקשורת לאתר.

9. דין ושיפוט
על כל קנייה המבוצעת באתר יחולו הוראות דין תורה והוראות החוק הישראלי במקום שאינו סותר את דין תורה. מוסכם בין מפעילי האתר לקונה כי כל מקרה של סכסוך או חילוקי דעות  – כל הטענות שבין הצדדים יופנו לבית הדין לממונות בקריית ארבע, תוך התחייבות לפעול לפי פסיקתו.

10.הגנת הפרטיות
10.1.הפרטיות שלך חשובה לנו. במידע הנמסר לשם ביצוע הזמנה של מוצר (שם, מספר זהות, כתובת, כתובת למשלוח, דוא"ל, טלפון, מספר כרטיס אשראי וכו'.) אנו עושים שימוש אך ורק למטרת ביצוע אותה מטלה והמטלות הנגזרות ממנה (למשל חיוב הצרכן, הוצאת קבלה וכו'). המידע אינו מועבר לכל גורם אחר, למעט ככל הנדרש להשלמת המטלה (כגון לחברת האשראי). מידע הנמסר אודות אדם אחר לצורך משלוח מתנה משמש למטרה זו בלבד.
10.2.במקרה שמסרת לנו דוא"ל נשתמש בכתובת הדוא"ל שממנה שלחת לצורך משלוח דוא"ל חוזר אך לא לכל מטרה אחרת, וכמו כן לא נמסור את הכתובת לכל גוף אחר. אנו משתמשים במידע האישי לצורך דיוור ישיר של מבצעים, ספרים חדשים לאור, והודעות נוספות של "מעמק חברון" ושל קבוצת מוסדות ישיבת "שבי חברון" שאליהם משתייכת ההוצאה לאור. אם תבחר שלא לקבל מאיתנו דיוור זה – הודע לנו ונסיר כתובתך מרשימת התפוצה.
במידע לא מזהה, כלומר מידע שאינו יכול להיות מיוחס לאדם מסוים, אנו עושים שימוש כדי לשפר את האתר שלנו ולעדכן את ההתנהלות המסחרית שלנו ואת שירותינו, אך לא נמסור כל פרט מידע המזהה אישית את המבקר באתר.
11.אבטחת מידע
11.1.אנו מונעים כניסה לא מורשית למאגרי המידע שלנו. אנו שומרים על המידע מעודכן, ומוודאים שימוש נכון בנתונים. יישמנו הליכים פיזיים, טכנולוגיים ואלקטרוניים כדי לאבטח את המידע שאנו אוספים באתר.
11.2.החנות נוקטת אמצעי זהירות מקובלים כדי לשמור על סודיות המידע והפרטים האישיים של הלקוחות. האתר עומד בתקן PCI– – תקן בינלאומי לאבטחת כרטיסי אשראי בהתאם להוראות חברות האשראי. העברת פרטי כרטיס אשראי מהאתר נעשית באופן מוצפן על פי תקן. במקרים שאינם בשליטתה ו/או הנובעים מכוח עליון, החנות לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא , עקיף או ישיר שייגרם ללקוח או למי מטעמו, אם מידע זה יאבד או יגיע לגורם עוין ו/או יעשה בו שימוש שלא בהרשאה.

12.כללי
12.1.הנהלת החנות שומרת לעצמה את הזכות לשנות מעת לעת את כללי הרכישה והתקנון לפי שיקול דעתה הבלעדי. מובהר כי לא יעשה שינוי בנהלים תוך כדי ביצוע הליך המכירה.
12.2.התמונות המוצגות באתר הן להמחשה בלבד , ואינן מחייבות את החנות.
12.3.החנות ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים ולא ישאו בכל נזק ישיר, עקיף, תוצאתי או מיוחד שנגרם למשתמש או לצד שלישי, כתוצאה משימוש או רכישה באמצעות האתר שלא על פי תקנון זה, תהא עילת התביעה אשר תהא , לרבות הפסד הכנסה ו/או מניעת רווח שיגרמו מכל סיבה שהיא, שאז החנות שומרת לעצמה את הזכות לבטל את הרכישה הספציפית בהודעה בכתב למבצע הפעולה.
12.4.אייקונים (ICONS) כל מידע ו/או תצוגה המופיעים באתר, לרבות גרפיקה, עיצוב, הצגה מילולית, סימני מסחר, סימני לוגו לרבות עריכתם והצגתם באתר, הנם בבעלותם הבלעדית של החנות ו/או מי מטעמה .
12.5.אין להעתיק, לשכפל, להפיץ , לפרסם או להשתמש בכל דרך אחרת בתכנים המופיעים באתר למטרה מסחרית, אלא אם כן ניתנה הסכמה בכתב ומראש מטעם החנות.
12.6.נפלה טעות בתיאור המוצר, לא יחייב הדבר את החנות ו/או את הספקים.

13.שירות לקוחות ויצירת קשר
13.1.נציגי החנות ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך הרכישה, כניסה לאתר והשימוש בו כדי להנעים את חווית הרכישה ולהפכה לפשוטה ומהירה.
13.2.בכל שאלה או בירור לגבי המוצרים המוצגים באתר לגבי הגנת הפרטיות באתר, וכן לתלונות על הטיפול בהזמנה, ניתן לפנות אל מפעילי האתר באמצעות הטלפון או הדואר האלקטרוני המצוינים באתר.